Iepriekš jau informējām par Madonas pilsētas 1. vidusskolas 9. klašu audzēkņu un viņu darbmācības skolotāja Jura Jaudzema izgatavotajām ziedojumu kastītēm, kas nonāca Madonas dzīvnieku aizsardzības biedrības (DAB) rokās. Nupat ir apzinātas tās iestādes un veikali, kuros šīs ziedojumu kastītes jau ir vai drīzumā būs.
Kā laikrakstu „Stars" informēja Madonas DAB pārstāve Lita Udrase, pēc ziedojuma – ziedojumu kastīšu – saņemšanas tām informatīvu uzlīmi par paredzēto ziedojuma mērķi izveidoja mākslinieks Gatis Ķirsons. Pēc tam tika uzsāktas aktīvas sarunas ar vairākiem veikaliem un iestādēm Madonā par ziedojumu kastīšu uzstādīšanu.
– Uzreiz ziedojumu kastīti izlikām mūsu veterinārajā klīnikā, kur arī iepriekš tika vākti ziedojumi dzīvnieku patversmes izveidei. Tagad skolēnu gatavoto ziedojumu kastīti esam novietojuši pie kases, klientiem tā ir viegli pamanāma, tāpēc arī esam novērojuši samērā lielu ziedotāju aktivitāti. Pirmie, kas atsaucās mūsu aicinājumam par ziedojumu kastīti, bija ziedu salons SIA „Ādere A", kā arī skaistumkopšanas salons SIA „Saulespuķe". Tāpat pa ziedojumu kastītei atrodas ziedu veikalā SIA „Sniegaroze", aptiekā SIA „Saules lāse" („Saules aptieka"), SIA „Indra" veikalā „Papīrs" un laikraksta „Stars" redakcijā. Tikko arī saņēmām atbildi no veikala „K-rauta", ka tur pie kasēm tiks izvietotas divas ziedojumu kastītes Madonas novada dzīvnieku patversmei, – pastāstīja Lita Udrase.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.01.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva