Madoniete Aiva Titova starptautiskajā studentu apmaiņas programmā "Erasmus" no septembra līdz janvāra beigām studē interjera dizainu ESDIR augstskolā Spānijas pilsētā Logrono. Mazajā pilsētiņā, kas tomēr ir lielāka par Madonu, Aiva uzturas piecus mēnešus.
Aiva ir 3. kursa studente, apgūst interjera dizainu Rīgas Ekonomikas un kultūras augstskolā. – Kad bija paziņojums par pieteikšanos "Erasmus" studentu apmaiņas programmai, pieteicos, jo vēlējos nedaudz paceļot, tuvāk iepazīt kādas citas valsts augstskolu, apgūt jaunas zināšanas savā studiju programmā. Mūsu skolai ir sadarbība ar Lietuvu, Turciju, Spāniju, – ievadā atklāj studente.
Spānija viņai iepriekš asociējusies ar sauli, karstumu, ar karstasinīgiem cilvēkiem un ar dejām, skanot kastaņetēm, ar salsu. – Kad turp aizbraucu, stereotipi mainījās, bet Spānija ir interesanta. Sākumā skolā bija grūti iejusties, jo pasniedzēji nav īpaši pretimnākoši. Bija arī liela valodas barjera, jo izrādījās, ka daudzi spāņi nerunā angliski. No sešu lekciju pasniedzējiem tikai divi runāja angļu valodā – viens māca datorgrafiku, otrs – fotografēšanu. Skolai ir četri novirzieni – modes dizains, grafiskais dizains, produktu dizains un interjera dizains. Speciālos interjera dizaina priekšmetus varēja apgūt tikai spāniski, un mēs varējām vien nojaust, par ko ir runa, jo pasniedzēji zīmēja uz tāfeles, daudz bija praktisko nodarbību. Arī studentiem no citām valstīm – Polijas, Lietuvas, Itālijas – bija līdzīgas valodas problēmas, un ar mums, "Erasmus" studentiem, neviens tur īpaši neauklējas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.01.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no personiskā arhīva