Kā informē Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļa, ar 2013. gada 1. janvāri stājušās spēkā vairākas izmaiņas saistībā ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu sodiem.
Ar šā gada 1. janvāri ir spēkā vairāki grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK). Likumā paaugstināts naudas sods par nereģistrēta transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, līdzšinējo 20 latu vietā paredzot sodu no 40 līdz 100 latiem. Pienākums reģistrēt transportlīdzekli dažkārt netiek ievērots, tādējādi izraisot nepamatotus apgrūtinājumus iepriekšējiem īpašniekiem. Transportlīdzekļa nepārreģistrēšana ir ierasta prakse, lai, piemēram, izvairītos no sodiem, kas piemēroti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.01.2013.
Autors: AGRIS VECKALNIŅŠ