Šā gada 1. jūnijā notiks kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Atgādināsim, ka iepriekšējās pašvaldību vēlēšanas bija pirmās, kurās iedzīvotājiem bija jāievēlē savi priekšstāvji pēc administratīvi teritoriālās reformas izveidotajos novados.
Madonas novada domē tika ievēlēti 17 deputāti, bet pārējos bijušā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados (Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu) – pa 13. Tiesa, pirms dažām dienām Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ieceri samazināt novados, kur dzīvo līdz 5000 cilvēku, ievēlamo deputātu skaitu no pašreizējiem 13 deputātiem līdz 9, bet novados, kur reģistrēto iedzīvotāju skaits ir no
20 001 līdz 50 000, ievēlēs 13 deputātu pašreizējo 17 vietā.
Šajā un turpmākajos „Stara" numuros informēsim par Madonas novada deputātu plāniem kandidēt vai nekandidēt pašvaldību vēlēšanās, kā arī atspoguļosim viņu vērtējumu par aizvadītajā sasaukumā paveiktajiem vai nepaveiktajiem darbiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS