Vēl pagājušā gada nogalē – no 28. līdz 30. decembrim – Rīgā, „Ķeizarmežā", septiņpadsmit U1-16 izlases kandidāti treneru Mārtiņa Fomina, Kaspara Mājenieka un Edgara Toma vadībā pulcējās uz pirmo treniņnometni, sākot gatavoties Baltijas jūras kausa izcīņai.
U-16 izlases kandidātu sarakstā minēti gandrīz 30 spēlētāji, no kuriem uz pirmo treniņnometni uzaicināti 17. Vairāki ārstēja savainojumus, daži atrodas ārzemēs un tiks pārbaudīti kādā no nākamajiem darba cēlieniem.
Baltijas jūras kausa izcīņā piedalās U-16 un U-18 puišu un meiteņu izlases no Igaunijas, Latvijas, Somijas un Zviedrijas. No 3. līdz 5. janvārim Tallinā spēļu secībā latviešu pretinieki bija Somijas, Zviedrijas un Igaunijas basketbolisti.
Latvijas U-16 puišu izlases treneris Mārtiņš Fomins: – Mums, treneriem, bija grūti izšķirties, kurus spēlētājus šoreiz atstāt mājās, un visiem likām pie sirds, ka ceram uz viņiem nākotnē, ir nopietni jāstrādā treniņos un jābūt sekmīgiem mācībās. Līdz Eiropas čempionātam izlasē noteikti būs pārmaiņas, turklāt ir vērts atcerēties, ka ar U-16 lielais basketbols tikai sākas, nevis beidzas – spēlētāji, kuri pagaidām neiztur konkurenci, cītīgi strādājot, savu lielo iespēju sagaidīs vēlāk.
Latvijas U-16 puišu izlasē spēlē: aizsargi Renārs Birkāns, Kristers Zoriks (BS „Rīga"/DSN), Žanis Jankovskis (Ventspils), Ralfs Gulāns (Ogre), uzbrucēji Verners Kohs (Ventspils), Reinis Morics (BS „Rīga"/„Pārdaugava"), Zigmārs Raimo (Madona), Pauls Bērziņš (Talsi), Džeiks Eduards Krūmiņš, centra spēlētāji Mārcis Saulītis, Miks Antoms (abi BS „Rīga"/DSN), Rihards Bērziņš (BS „Rīga"/„Pārdaugava").
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2013.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris