Jau no pirmajām jaunā – 2013. – gada dienām Madonas ielās tiek labotas bedrītes. To aizpildīšanu ar asfaltbetonu nu jau vairākus gadus veic Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa, un tas, kā atzīst Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce, ir arī lētāk.
– Par to, lai bedrītes varētu labot pašu spēkiem, tika domāts vēl pirms administratīvi teritoriālās reformas, kad vēl pastāvēja Madonas rajons un tika arī iegādāta tehnika. Tas ir izdevīgāk un vieglāk ir izkontrolēt veikto darbu kvalitāti, un, ja kaut kas nav izdevies tā, kā vajag, ātrāk var novērst atklātos trūkumus. Neviens no strādniekiem, kas veic šos darbus, jau nav beidzis augstskolu, bet bedrīšu aizpildīšanai ar asfaltbetonu izmantotās tehnoloģijas ir apguvuši praksē. Dažiem ir pieredze vairāku gadu garumā, bet, piemēram, Guntars un Aigars ar to nodarbojas jau no pašiem pirmsākumiem, nedaudz mazāka pieredze ir Sandrim. Taču, ja vīru brigādē ir kāds ar pieredzi, attiecīgi tā tiek nodota arī pārējiem, apmācot, kā jāveic bedrīšu aizlāpīšana, – akcentē Gita Lutce.
Viņa uzsver, ka bedrītes ielās tiek aizlāpītas visa gada garumā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto