Pagājušā gada augustā Madonas novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums par kārtību, kādā piešķir un izlieto pašvaldības budžetā paredzētos līdzekļus novada vispārizglītojošo skolu skolēniem ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai.
„Starā" jau informējām, ka deputātu apstiprinātā kārtība nosaka, ka pašvaldība piešķir budžeta līdzekļus, paredzot Ls 0,50 dienā produktu iegādei vienam skolēnam pusdienām pēc faktiskā vispārizglītojošās skolas apmeklējuma. Lai 2. līdz 12. klases skolēni, uz kuriem attiecas jaunā kārtība, saņemtu brīvpusdienas, viņu vecākiem vai aizbildņiem ir jāraksta iesniegums skolas vadībai.
Kopš jaunā mācību gada sākuma ir aizvadīti aptuveni četri mēneši, un var sākt atskatīties uz to, cik veiksmīgs vai neveiksmīgs ir bijis pašvaldības īstenotais pasākums, kas no tās maka ir prasījis prāvus līdzekļus.
– Pirms lēmuma pieņemšanas bažas bija, taču pagaidām varu secināt, ka daudzas no tām ir bijušas bez pamata. No skolām saņemtās atskaites liecina, ka tikai 1% no visiem skolēniem, kas mācās Madonas novada skolās, neizmanto iespēju ēst brīvpusdienas. Tas pierāda, ka domes lēmums bērniem un viņu vecākiem ir bijis ļoti aktuāls. Šis manā praksē ir bijis arī vienīgais gadījums, kad vecāki ir nākuši klāt un teikuši paldies, jo lielākajai daļai tas ir sniedzis būtisku atslodzi ģimenes budžetā. Arī es, rūpējoties par trim bērniem, par kuriem līdz šim bija jāmaksā pusdienu nauda, izjūtu pasākuma pozitīvo efektu, – uz reakciju pēc domes pieņemtā lēmuma atskatījās Madonas novada pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.01.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS