Pēdējo pāris gadu laikā jau vairākkārt „Starā" esam informējuši par Madonas novada pašvaldības vēlmi atbrīvot laukumu Saules ielā 2 no tirdzniecības pakalpojuma sniedzējiem.
Vien retais pilsētas iedzīvotājs piekritīs, ka šī vieta ir atbilstīga tirgum. Gadu gaitā noplukušās tirgus būdiņas neiederas pilsētvidē, vēl jo vairāk, ja ņem vērā, ka dažu metru attālumā atrodas piemiņas vieta komunistiskā genocīda upuriem. Tika meklētas arī alternatīvas, kur tirdzniecības vietas pārcelt. Risinājums radās pagājušā gada oktobrī, kad SIA „Madonas ceļu būves SIA" Madonas novada pašvaldības domē vērsās ar iesniegumu piešķirt tirgus statusu Madonas autoostai, kas atrodas Rīgas ielā 6. Dome minētajai ēkai tirgus statusu piešķīra, un jau tuvākajās dienās tur darbu uzsāks trīs tirgotāji.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris „Staram" pastāstīja, ka lēmums par šī tirgus likvidēšanu briedis jau ilgi, jo šāds objekts vizuāli neiederas pilsētas centrā. Otrs iemesls bijusi vēlme šajā vietā izveidot autostāvvietas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.01.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto