Jau vairākās skvoša sacensībās veiksmīgi ir startējis madonietis MĀRTIŅŠ BAUMANIS, un lielākais nesenais sasniegums ir iegūtā 1. vieta Baltijas skvoša čempionātā jauniešiem. Startējot U-18 grupā, Mārtiņš pārspēja dalībniekus gan no kaimiņu valstīm, gan pašmāju spēlētājus.
Kopš 2009. gada, kad jaunietis sāka nodarboties ar skvošu, Mārtiņš Baumanis nenoliedzami sevi ir pierādījis kā talantīgu un spējīgu sportistu. Madonas skvoša kluba trenera Voldemāra Svilāna vadībā viņš ir kāpis arvien augstāk, bet pats savus panākumus pieticīgi skaidro kā aizraušanos ar sportu kopumā.
– Ar skvošu sāku nodarboties pirms 4 gadiem, tāpēc, ka draugs ar to bija aizrāvies un piedāvāja arī man aiziet pamēģināt. Pirmo reizi paprovēju, iepatikās, un tā arī tā lieta aizgāja. 2009. gadā jau aizbraucu uz pirmajām sacensībām, „Kurzemes Junior Open" (iesācēju sacensības), un sapratu, ka ar to ir vērts nodarboties nopietnāk. Pēdējās sacensības, kurās piedalījos, bija Baltijas junioru čempionāts. Tajās guvu uzvaru jauniešu grupā līdz 18 gadiem. Tas pagaidām ir mans augstākais sasniegums; protams, gribas jau turpināt uzlabot rezultātus, varbūt pat izmēģināt spēkus Eiropas čempionātā, – pastāstīja Mārtiņš Baumanis.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.01.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA