LUBĀNAS novada domes deputāti 27. decembrī pulcējās uz 2012. gada beidzamo domes sēdi.
Par aktualitātēm pašvaldības darbā ziņoja Lubānas novada domes priekšsēdētājs Tālis Salenieks, izpilddirektors Ivars Bodžs un komiteju vadītāji. Vaicāts par to, kāds bijis pagājušais, 2012., gads, Tālis Salenieks vērtēja: – Lai arī budžeta līdzekļi nav tie lielākie, esam tikuši galā. Visu, ko gada sākumā plānojām, izdevās izpildīt 97% apjomā. Sēdē lēmām par budžeta izpildi, ko esam paveikuši, ko neesam paveikuši no plānotā, ko vajadzētu darīt 2013. gadā. Nākamgad turpināsim iesāktos darbus. Kārtējo reizi noraidīja PII „Rūķīši" siltināšanas projektu, bet mēs mēģināsim neatkāpties, piedalīsimies 3. kārtā, lai saņemtu ES fondu atbalstu. Ja budžets ļaus, meklēsim iespēju palielināt atalgojumu pašvaldības iestāžu darbiniekiem, jo pagājuši četri gadi, kopš par 20% tika samazinātas algas. Budžets rāda, ka varam atļauties paskatīties šajā virzienā, jo darbiniekiem ir jābūt motivācijai strādāt. No lielākajiem projektiem pagājušajā gadā ir jāmin ūdenssaimniecības sistēmas sakārtošana, tika noslēgta projekta 2. kārta. Notika speciālistu piesaiste Lubānas novada pašvaldībai, apmācības pašvaldības darbiniekiem, oglekļa dioksīda emisijas samazināšanai tika nomainīts apgaismojums Lubānas atsevišķās ielās, rekonstruētas dažas ielas Meirānos. Tika izstrādāts Lubānas novada teritorijas attīstības plāns, iekārtotas telpas amatnieku un mājražotāju produkcijai u. c. Ar projektiem var iepazīties mājas lapā www.lubana.lv. 2013. gada pirmā domes sēde ieplānota 31. janvārī, kad spriedīsim par šā gada budžetu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ