Ietvju epopeja turpinās, un madonieši arvien turpina izteikt negatīvas atsauksmes par gājēju celiņu stāvokli. Tā arī piektdien ar laikrakstu „Stars" sazinājās kāds vīrietis, kas, ejot garām Brāļu kapu kāpnēm, bija nokritis, sasities, un vēl arī cietuši tikko iegādātie pirkumi.
– Jau ceturtdien līdz pusdienas laikam neviena ietve nebija normāli izejama, bet vismaz varēja ledu redzēt. Piektdien ledum pa virsu vēl sniegs, nokaisīts nav, protams, nokritu. Tagad roka un mugura sāp, pirkumi lupatās. Kas tā par strādāšanu? Ietvēm jau pulksten 8 visām būtu jābūt iztīrītām, – bija sašutis madonietis.
Lūdzām situāciju skaidrot Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri: – Piektdien darbinieki sāka ietves kaisīt pulksten 3 un beidza pulksten 9. Viscaur Madonā ietves tika nokaisītas ar smilts un sāls maisījumu. Bet, tā kā ap pulksten 9.30 sāka snigt, tas atkal padarītajam patraucēja. Cik varam, mēģinām un darām, tikām nokaisījuši gan visas ielas, gan ietves. Ja ietves tiek nokaisītas, turklāt nelīst un nesnieg, uz kādām 4 stundām efekts ir ļoti labs, un gājējiem ir krietni vieglāk pārvietoties. Bet, kolīdz pamainās laikapstākļi, paiet šīs 4 stundas, viss darbs ir atkal vējā. Protams, pavisam citāds efekts būtu, ja ietves kaisītu tikai ar sāli, jo tad ledus vienkārši nokustu. Bet sāls ir jājauc ar smilti vai jākaisa tīra smilts, jo pretējā gadījumā jau pēc kādiem 3 gadiem bruģis būs beigts, kā arī ikdienā cilvēki sabeigs ziemas apavus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.01.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA