Šodien pulksten 10 notiks 2012. gada pēdējā Madonas novada pašvaldības domes sēde.
Līdzīgi kā citu gadu nogalēs, nozīmīgākie jautājumi sēdē saistās ar nākamā gada budžetu. Šajā sēdē tiks vētīti pašvaldības darbinieku saraksti, kā arī algu fonds. Tā kā šo jautājumu apspriešanai, vētījot situāciju katrā no novada pārvaldēm, parasti nepieciešams daudz laika, pagājušajā nedēļā, 18. decembrī, tika sasaukta domes ārkārtas sēde, kurā apstiprināja vairākus finanšu un attīstības komitejā pieņemtos lēmumus. Lielākoties tie saistījās ar grozījumu veikšanu pagastu pārvalžu budžetos. Ārkārtas sēdē lemto jautājumu vidū bija kredīta ņemšana ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projekta „Dzelzavas kultūras nama jumta rekonstrukcija" priekšfinansēšanai un līdzfinansēšanai, kā arī aizņēmuma ņemšana LAD projekta „Kultūras un sporta infrastruktūras attīstība Barkavā" priekšfinansēšanai un līdzfinansēšanai. Domes deputāti pieņēma lēmumu arī jautājumā par Madonas novada pašvaldības interešu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu maksas noteikšanas, aprēķināšanas un iekasēšanas kārtības apstiprināšanu un grozījumiem Madonas novada pašvaldības domes lēmumā „Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu un pamatkapitāla palielināšanu ar mērķi nodrošināt šķiroto atkritumu savākšanas konteineru iegādi SIA „Madonas namsaimnieks" apkalpes zonā Madonas novada teritorijā". Deputāti pieņēma lēmumu arī jautājumā par saistošo noteikumu „Kārtība, kādā Madonas novada pašvaldība sedz transporta izdevumus vispārējās pamatizglītības un vidējās izglītības iestāžu izglītojamajiem" apstiprināšanu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS