Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

TĒMA: SILTUMS IENĀK MADONAS MĀJĀS

Redakcija

Autors • 06.12.2007.

TĒMA: SILTUMS IENĀK MADONAS MĀJĀS
Burtu lielums

Klāt ziema. Lai gan īsta aukstuma vēl nav, tomēr apkures sezona Madonā sākās jau oktobra vidū. Dažās daudzstāvu mājās siltumu ielaida jau septembrī. Katra māja patstāvīgi varēja izlemt, kad sākt apkuri, – apgalvo pašvaldības SIA "Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis un galvenais inženieris Ivars Grandāns. – Mēs pieslēdzām mājām siltumu tad, kad mūsu klienti to gribēja.

Problēmu nebija daudz

SIA "Madonas siltums" vadītāji uzskata, ka Madonas daudzdzīvokļu namos apkure uzsākta sekmīgi.
– Tiesa, sākot namu apsildīšanu, dažās vietās atklājās nelielas tehniskas problēmas, piemēram, kādā mājā nebija veikts remonts, kaut kur noplūda ūdens. Dažām mājām nevarējām padot siltumu, kad iedzīvotāji to vēlējās, bet nu jau visur šie jautājumi ir atrisināti, – tā apkures sezonas uzsākšanu raksturo SIA "Madonas siltums" galvenais inženieris Ivars Grandāns.

SIA "Madonas siltums" ļaudīm, apkures sezonu uzsākot, nācās saskarties ar citu problēmu. Diemžēl, joprojām ir nami, kur nav valdes vai mājas vecākā, kaut dzīvokļi jau labi sen privatizēti. Ne visās daudzdzīvokļu mājās iemācījušies patstāvīgi saimniekot. Ziema un aukstums vēl priekšā. Cik silti būs mūsu mājās, tas arī atkarīgs no pašiem iedzīvotājiem. Ikvienā mājā ir siltummezgli, mājas iedzīvotāji paši var regulēt siltuma padevi. Protams, tas jādara pārdomāti.

Madonā gan ir arī tādas mājas, kur saimnieko uzņēmīgi ļaudis, piemēram, Jeuženija Adamoviča Gaujas ielā, Andris Ozoliņš Veidenbauma ielā 16 un citi, kur šie jautājumi tiek risināti veiksmīgi.

Krietni pastrādāts

SIA "Madonas siltums" apkures sezonai sāka gatavoties laikus.
– Mēs jau 2006. gadā sākām sakārtot siltumtrases un turpinām to darīt arī šogad. Augu ielas rajonā jau gandrīz visas siltumtrases caurules nomainītas ar jaunām. Tiks rekonstruēta arī katlumāja Augu ielā 27a. Pats svarīgākais, ka esam izveidojuši siltumtrasi, kas savieno Augu ielas un Raiņa ielas dzīvojamo namu rajonu. Nākotnes jautājums ir uzbūvēt siltumtrasi, kas savienos Raiņa un Saules ielas namus, – stāsta Uldis Lielvalodis.

Tādā veidā Madonā top vienota apkures sistēma. Lielu darbu siltumtrašu sakārtošanā šovasar veica divi uzņēmumi – SIA "Halle B" un "Reģions D. L.". Šie uzņēmumi strādāja Augu ielas rajonā, nomainīja vecās siltumtrašu caurules pret jaunām un ierīkoja arī Augu un Raiņa ielas dzīvojamo māju savienojošo siltumtrasi. Ikviens madonietis redzēja, kādi darbi šovasar tika veikti šajā Madonas daļā. Tiesa, tajā laikā bija problēmas ar transporta pārvietošanos. Piemēram, SIA "Madonas ceļu būves SIA" autobusu parkam nācās pat mainīt pilsētas 3. maršrutu, bet nu jau šīs problēmas ir atrisinātas. Ir atjaunotas gan siltumtrases, gan autobusu kustība. Vienīgi ielas nav līdz galam sakārtotas. SIA "Madonas siltums" sola siltumtrašu sakārtošanu turpināt arī nākamajā gadā. Ir jau sagādāti nepieciešamie materiāli, arī caurules.

Kad visas katlumājas būs saslēgtas vienotā tīklā, "Madonas siltums" varēs labāk Madonu nodrošināt ar siltumu un silto ūdeni. Atsevišķi gan paliks katlumāja Kalna ielā, kas nodrošina ar siltumu un silto ūdeni trīs daudzdzīvokļu mājas.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.12.2007.

Atvērumu sagatavoja: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px