Ar Baltijas-Amerikas partnerattiecību programmas atbalstu 2005. gada februārī Madonas NVO atbalsta centrs rīkoja pirmo Madonas iedzīvotāju saietu (forumu). Viena no saieta idejām – kopienas fonda izveide. Tika izveidota darba grupa, kas aktīvi iesaistījās iedzīvotāju aptaujāšanā un informēšanā, izstrādāja fonda statūtus, piedāvāja līdzekļu piesaistes plānu, piesaistot arī ziedojumus konkrētiem mērķiem.
2006. gada 1. martā 14 madonieši nodibināja Madonas novada fondu (MNF). Par valdes priekšsēdētāju ievēlēja Dzintru Grīsleju. 2007. gada 1. decembrī bija paredzēts otrais Madonas iedzīvotāju forums, kurā diemžēl aktīvistiem neizdevās sapulcināt kuplu auditoriju. Kā atzina fonda vadība, sestdienas nav tās labākās dienas sanāksmēm. Turklāt par forumu var uzskatīt arī 28. novembrī Cesvainē notikušo semināru "LEADER pieeja programmēšanas periodā 2007.-2013. gadam", kā arī MNF rīkoto aptauju internetā, kurā saņemts ap 60 aizpildītu anketu ar priekšlikumiem, kādos virzienos strādāt turpmāk.
Uz sarunu aicināju Madonas novada fonda valdes priekšsēdētāju Dzintru Grīsleju.
– Kas paveikts laikā pēc pirmā Madonas iedzīvotāju foruma?
– Būtiskākais paveiktais pēc pirmā iedzīvotāju foruma ir tas, ka tās prioritātes un vēlmes, ko mums iedzīvotāji izteica, ir iekļautas projektu konkursos un realizētas. Iesniegti 67 projekti, no tiem atbalstu saņēmusi vairāk nekā puse. Atbalstu guvusi arī iedzīvotāju iniciatīva vides sakopšanā – 5 projekti, kas ar Hipotēku bankas finansējumu jau ir īstenoti. Divas prioritātes – krīzes centri un sociālais darbs – nav mūsu uzmanības sfērā, jo ar tām nodarbojas sociālais dienests.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.12.2007.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto