ĻAUDONAS pagastā arī ienāca Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa, kas sakrita ar mūsu valsts svētkiem. Šā gada Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas tēma bija „Dažādība Ziemeļvalstī", un Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotēka tajā piedalījās jau astoto reizi.
Saskaitīju, ka grāmatas lasa 156 interesenti. Sagatavoju visus nepieciešamos materiālus, un, tā kā tēma bija „Dažādība", arī materiāli bija par aizspriedumiem, stereotipiem, toleranci. Iesaistīju sākumskolas, latviešu valodas un literatūras skolotājas, bet vienu stundu vadīja arī skolas direktors Guntis Lazda. Vēl lasījumos iesaistījās skolas tehniskie un virtuves darbinieki. Mikas Nusiainena „Želejkonfekšu bēgli" izlasīja 7 pieaugušie, bet kopā ar mani un skolotājām – 10. Patīkami, ka skolas virtuves darbinieces arī pārrunāja un uzrakstīja dažas atziņas. Viena no tām: „.. saprotu, ka nekad jau nebūsim mēs visi vienādi, visi vienādi nabagi vai vienādi bagāti, bet tik liela atšķirība vienā valstī, vienā tautā. Vai tad latviešu tautai vairs ir kas kopīgs. Valoda. Bet kāda tā ir cilvēkam, kas nav izlasījis nevienu grāmatu. Svētki. Bet kādi tie ir cilvēkam, kam prātā tikai iedzeršana. Tādi nu mēs esam – tik dažādi. Taču visām tautām un šķirām mums kopīgs ir Dievs. Mans Dievs ir Daba. Daba mani skumdina un priecē, dod cerību un veldzi."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.12.2012.
Autore: DZINTRA VIĻEVIČA,
A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotekāre