Decembrī pasaulē strāvo labestības enerģija, cilvēki kļūst dāsnāki un sirsnīgāki, pat baltais sniegs rada gaišumu un tīrību uz zemes un katra sirdī. Nu jau par tradīciju kļuvusi Braku muzeja un Blaumaņa biedrības ciemošanās Ērgļu pansionātā.
Šogad 14. decembrī kopā ar Ērgļu vidusskolas 6. klases skolēniem un viņu audzinātāju Mārīti Kovaļevsku devāmies, lai iepriecinātu vecos ļaudis. Ar tik populārās melodijas „Klusa nakts, svēta nakts" flautas skaņām aizsākās mūsu sagatavotais pasākums. Audzēkņi deklamēja dzejoļus par ziemu, par svētku prieku un mīļo, zaļo eglīti, dziedāja Ziemassvētku dziesmas. Te viesojās arī trīs sniegavīri no Noras Valteres lugas „Sniegavīru Ziemassvētki". Neviens negribēja ar viņiem draudzēties un laist iekšā savās mājās, jo siltumā taču baltie vīriņi izkusīs. Viņiem svētki jāsvin mežā pie skaistas, kuplas eglītes, kas izrotāta ar āboliem, čiekuriem un piparkūkām.
Pēc koncerta bērni pansionāta iemītniekiem uzdāvināja pašu gatavotus apsveikumus ar laba vēlējumiem Ziemassvētkos un jaunajā gadā. Tālāk muzicēja akordeonists Uldis Vabulis, skanēja dziesmas par ziemu, eglīti, cilvēcisko attiecību skaistumu, jaunību, mīlestību un draudzību. Čaklākie un lustīgākie jautri dziedāja līdzi.
Braku muzejs uzdāvāja tikko decembrī iznākušo grāmatu „Blaumaņu dzimtas līkloči", lai pansionāta ļaudis iepazītos ar dzimtas likteņstāstiem, atmiņām, aplūkotu senās fotogrāfijas un jo kupli sazarojušo Blaumaņu dzimtas koku.
Paldies Ērgļu pansionātam un direktorei Ievai Dūdumai par viesmīlību! Uz tikšanos citu gadu – baltajos Ziemassvētkos!
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja vadītāja