Pircēji un tirgotāji uz tradicionālo ikmēneša tirgu Madonā, Saieta laukumā, pulcējās arī pagājušajā sestdienā. Kaut gan sākotnēji bija plānots, ka gada pēdējā mēnesī pilsētas centrālajā laukumā būs tikai viens tirgus, Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma informē, ka šāgada tirgus sezona vēl nav beigusies: tirgus Saieta laukumā būs arī pēc nedēļas – 22. decembrī.
– Šādu lēmumu pieņēmu, ņemot vērā gan tirgotāju, gan madoniešu domas un konsultējoties ar Madonas pilsētas pārvaldnieku Gunti Ķeveri. Daudzi mums arī jautāja – vai tiešām Madonā pirms Ziemassvētkiem neviens negribēšot nopirkt gardos zivju kūpinājumus vai gaļas žāvējumus? Tas patiešām vismaz daļai varētu būt aktuāli, tāpēc tirgus būs, varēs nopirkt gan gaļas un zivju izstrādājumus, amatnieku darinājumus un, varbūt kāds vēl vēlēsies iegādāties Ziemassvētku dāvaniņu vai kādu jauku suvenīru gadu mijai. Uz tirgu tiek mīļi aicināti piparkūku cepēji, kuru 8. decembrī bija vēl pamaz – tās piedāvāja tikai daži. Varbūt daļa domāja, ka piedāvāt piparkūkas trīs nedēļas pirms Ziemassvētkiem ir vēl par agru, – atzina Nadežda Seļma.
Raksturojot tirgu pagājušajā sestdienā, viņa atzīmēja, ka tradicionāli kuplā skaitā bija ieradušies apģērbu, apavu un citu rūpniecības preču tirgotāji, tos visus pat nevarēja izvietot ierastajā vietā iepretim Madonas Valsts ģimnāzijai, Valmieras un Skolas ielas posmā līdz Raiņa ielai, līdz ar to daļa tirgoja arī Saieta laukumā. Taču šoreiz, rīkojot tirgu, uzsvars uz tiem netikšot likts, un visa tirgošanās ir paredzēta Saieta laukumā, tai skaitā arī pie lielās Ziemassvētku egles.
Vaicāta, vai līdzīgi kā Kartupeļu svētkos būs arī telts „Ražots Madonas novadā", viņa informēja, ka tāda iespēja esot vienmēr – ja vietējie uzņēmēji izrādot interesi, kopīgajai teltij Saieta laukumā tiekot ierādīta labākā tirdzniecības vieta atbilstīgi pašu uzņēmēju vēlmei.
– Precīzi prognozēt, kuras preces tirgū būs vairāk pieprasītas, iepriekš nav iespējams. Piemēram, pagājušajā sestdienā ne pārāk apmierināti ar preces noietu bija gaļas žāvējumu pārdevēji, salīdzinājumā ar citām reizēm tos pirka mazāk. Varbūt tas bija tāpēc, ka patlaban ir gavēnis un vismaz ticīgie pie tā arī pieturas, bet 22. decembrī, kad līdz Ziemassvētkiem vairs būs tikai dažas dienas, tiem varētu būt liela piekrišana, – sprieda Nadežda Seļma.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.12.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto