Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Audzējot ogas, var tikt pie veselības

Redakcija

Autors • 12.12.2012.

Audzējot ogas, var tikt pie veselības
Burtu lielums

Latvijā maz zina, ka vietējie zemnieki – „purvu bridēji" – jau spēj saražot līdz 300 tonnām dižbrūkleņu – lielogu dzērveņu, bet pavisam maz ir izplatīta to izmantošanas informācija.

Tā sarunu ar interesentiem par lielogu dzērveņu, krūmmelleņu un citu pieprasītu ogu audzēšanu, pārstrādi, praktisko pieredzi iesāka inženierzinātņu doktors, z/s „Gundegas" īpašnieks Andris Ansis Špats. Viņš 4. decembrī bija uzaicināts uz SIA „LLKC" Madonas-Cēsu nodaļas rīkoto izglītojošo semināru, ko apmeklēja rekordliels interesentu pulks – ap 60.
Viņa zinātniski pētnieciskā saimniecība „Gundegas" atrodas Limbažu novada Bīriņos. Par savu praktisko darbību ogu „lauciņā" Andris Ansis Špats pastāstīja:
– Zinātnieks pēta to, kas interesē, bet, lai varētu nodrošināt iztiku, ir lauksaimnieciskie darbi, ko pareizāk būtu saukt par netradicionālo lauksaimniecību. Saimniecību reģistrēju 1989. gadā. Tos sauca par Breša laikiem, kad uz mums visi apkārtējie vēl rādīja ar pirkstiem. Sākumā bija iestādīts ap 20 šķirņu smiltsērkšķu, bet izdzīvoja četras. Tāpat bija ar cidonijām un upenēm. No upeņu šķirnēm divas vispār dabūju izmest ārā, jo slikti auga.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.12.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px