Kā jau tika ziņots, 14. decembrī pulksten 13 notiks savu mūžu nokalpojušā Gaiziņkalna skatu torņa spridzināšana, ko veiks LR Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons.
Kā vēsta Madonas novada pašvaldības TIC vadītāja Sanita Soma, 14. decembrī no pulksten 11.30 līdz 13 Gaiziņkalna pakājē pie atpūtas bāzes „Gaiziņš" (bijušais „Golgāts") tiks organizēts informatīvs pasākums „Atvadas no torņa". – Pasākuma laikā varēs dzirdēt intervijas ar Gaiziņkalna zemes īpašniekiem par dzīvošanu dižā kalna pakājē, ieklausīties atmiņās par torņa būvēšanas laikiem, uzzināt Madonas novada pašvaldības redzējumu kalna apsaimniekošanas kontekstā. Varēs arī noskaidrot Dabas aizsardzības pārvaldes ieceres saistībā ar jaunā skatu torņa projektēšanu un būvniecību, kas norisināsies ES Kohēzijas fonda projekta „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās" ietvaros. Protams, dzirdēsit arī Zemessardzes informāciju par torņa spridzināšanas darbu gaitu. Pasākuma norises vietā darbosies Dabas aizsardzības pārvaldes informatīvā telts, tiks kurināts ugunskurs, varēs cienāties ar siltu tēju, darbosies atpūtas bāzes „Gaiziņš" kafejnīca. Zemessardze brīdina, ka tornis ir paaugstinātas bīstamības objekts un torņa apmeklējumi ir kategoriski aizliegti. Torņa sprādzienu varēs vērot: pie autoceļa Bērzaune-Gaiziņkalns (starp viesu māju „GaiziņStars" un Gaiziņkalnu); pie autoceļa Vestiena-Gaiziņkalns (pakalnā iepretim Talejas ezeram) un pie autoceļa Madona-Zelgauska-Viesiena-Vestiena (pakalnā iepretim Viešūra ezeram).
Drošības noteikumi paredz, ka no 12. decembra torņa piekļuves teritorija tiks slēgta un apsargāta. Sprādziena dienā drošības josla un slēgtā teritorija būs 500 metru rādiusā ap torni.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto