SARKAŅU pagastā tāpat kā daudzviet mūsu novada laukos bez elektrības nācās iztikt pat vairākas dienas, skaitot no pagājušās piektdienas, kad apledojušie koki, neizturot ledus un sniega svaru, sāka lūzt un, zariem krītot, tika noliekti vai bojāti elektrolīniju vadi.
– Kaut „Sadales tīkla" brigādes strādāja visās brīvdienās, elektrības padeve vietām atjaunojās, ar pārtraukumiem, tikai svētdienas vakarā. Citviet joprojām jāgaida, kad līnijas salabos. Laukos daudzviet bija nolūzuši koki, arī nolīkuši elektrības stabi un vadi, ko nācās mainīt. Pirmdienas rītā joprojām nedarbojās internets un parastais telefons. Labi vēl, ka darbojas mobilie telefoni, – vakardien situāciju komentēja Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks.
Madonas novada lauku attīstības konsultante Inguna Akmentiņa atgādināja, ka laikapstākļus nevaram ietekmēt, varam tikai nodrošināties ar svecēm un palīgierīcēm: – Zemnieku saimniecībām, kur jāslauc lielāki govju ganāmpulki, palīdz ģenerators, taču tiem, kam tā nav, šādās neparedzamās situācijās ir grūtības, mājās jāpaspēj padarīt darbus skopajās dienasgaismas stundās.
Autore: IVETA ŠMUGĀ