Mētrēniete ELEONORA RIMŠA ir viena no aktīvākajām tās puses sievām. 43 gadus nostrādājusi par skolotāju, visu mūžu bijusi kustībā, tāpēc, kā pati smejas, arī tagad nevarot nosēdēt mierā. Šobrīd viņa ir Mētrienas pagasta pensionāru padomes vadītāja un ikvienu rosina ievērot tos priekšnoteikumus, kas nodrošina pašas veselību, labsajūtu, enerģiju un dzīvesprieku, – regulāras kustības un dzīvošanu saskaņā ar dabu.
– Katram ir jādomā par savu veselību, dzīvesprieku, vēlēšanos darboties, vienmēr atrasties kustībā. Vairāk jādomā gaišas, labas domas, nevis katru dienu jāvaid par savām kaitēm. Tagad mums visiem ir aizsācies kopīgs gaidīšanas laiks, kad tiks atvērta jauna kalendāra lappuse. Tajā mēdz rasties jaunas, noderīgas idejas, jo atskatāmies uz pieredzēto, nodzīvoto un, pārkāpjot nodzīvotā posma slieksni, cenšamies paņemt līdzi to labāko, vērtīgāko. Diemžēl pat, ja saskatām vai redzam dzīvus piemērus pozitīvajai pieredzei mums visapkārt, cilvēki mēdz pret to attiekties ar pārlieku piesardzību. Tādējādi bieži vien neuzklausām labu padomu, mūsu senču pieredzi, bet tad cilvēks kaut ko sevī apspiež, it kā runā pats sev pretī (savai būtībai). Sevišķi vecākiem ļaudīm noskaņojums pret to nereti ir negatīvs – kam tas vajadzīgs? -, tāpēc uzreiz ķeramies pie zāļu kastes, uzsākam pašārstēšanos, pat nesaskaņojot to ar medicīnas darbiniekiem. Nav noslēpums, kad biju dažādos dzīves posmos, pati arī lietoju ķīmiju, jo bez tās, kā teica mediķi, nevarētu iztikt. Atskatoties uz pēdējiem trim gadu desmitiem – vairāk gan esmu ārstējusies ar dažādām lauku tējām un inhalācijām, – par dzīves uztveres ietekmi uz ikviena ikdienu pastāstīja Eleonora Rimša.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.11.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva