Novembris Ērgļu novada R. Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" ir īpaši darbīgs, jo jāgatavojas R. Blaumaņa literārās prēmijas 8. konkursa noslēguma pasākumam, kas notiks 8. decembrī Ērgļos.
Šogad žūrijai bija jāizvērtē 222 skolēnu domraksti. Rakstītāji bija no visas Latvijas, pat no tālās Ventspils un Liepājas, kā arī no Bauskas, Dobeles, Rēzeknes, Daugavpils un Alūksnes. Visvairāk domrakstu autoru – no Vidzemes.
Pamatskolu audzēkņi rakstīja, izvēloties vienu no trim tematiem: Mans ceļojums pa Brakiem, Pārdomas par … (kādu no R. Blaumaņa darbu tēliem), „Liels labums reti nāk bez liela grūtuma." (R. Blaumanis), bet vidusskolēni – R. Blaumaņa veiksmes formula, Baltais un melnais R. Blaumaņa prozā (dramaturģijā, dzejā), „Palīdzi cilvēkam, un tu būsi kalpojis cilvēcei." (R. Blaumanis).
Visčaklākie bija 7.-9. klašu skolēni – 123 darbi, vidusskolu audzēkņiem – 99. Pamatskolēni biežāk rakstīja par tematu „Pārdomas par … (kādu no R. Blaumaņa darbu tēliem)", savukārt lielie – „Palīdzi cilvēkam, un tu būsi kalpojis cilvēcei." (R. Blaumanis). Čakli dalībnieki konkursā bija Madonas, Ērgļu, Cesvaines un Varakļānu novada skolu audzēkņi. Visvairāk bija darbu no Ērgļu vidusskolas – 12, no Praulienas pamatskolas – 6, no Varakļānu vidusskolas – 3, no Liezēres pamatskolas – 2, kā arī domraksti no Kalsnavas, Kusas pamatskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas un Barkavas Profesionālās vidusskolas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.11.2012.
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Braku muzeja vadītāja
AUTORES foto