Vēl līdz 16. decembrim Madonas muzejā apskatāma izstāde „Jānis Šūsters. Fotogrāfijas A4", kuras atklāšana un tikšanās ar fotogrāfiju autoru notika 10. novembrī. Izstādē aplūkojams autora pēdējo gadu veikums, kā arī ceļojumu pa Kaukāzu, Vidusāziju, Karpatiem, Ameriku un Norvēģiju iespaidi.
Jautāts par vadmotīviem savos fotoattēlos, Jānis Šūsters atklāja, ka gadiem ilgi palicis uzticīgs dabas ainavu un portretu reālajam attēlojumam: – Man galvenais un tuvākais ir tīrā daba, bet labprāt bildēju visu. Klusā daba ar krūzi un mandarīnu, piemēram, tika ieraudzīta paša virtuvē uz galda. Mani šī aina, tas, kā krita gaisma, uzrunāja, tāpēc tika uzņemta bilde. Man nepatīk speciāli uzstādījumi bildēs, es labāk ņemu to, kas ieraudzīts reālajā dzīvē. Atslēgas moments ir šīs bildes dzīvē saredzēt, nepalaist garām.
Fotogrāfs uzsvēra, ka viņš fotografē ik reizi, kad pamana ko ievērības vērtu, piemēram, izteiksmīgu ainavu, interesantu portretu. Viņš piebilda: – Bet nepiekritīšu Rīgas smalkajiem fotogrāfiem, kas apgalvo, ka fotografējot viņš iekļūst cita cilvēka dvēselē un to atklāj. Fotogrāfs neko speciāli atklāt nevar, jo, kas ir viņa acu priekšā, tas ir.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.11.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto