„Starā" jau vairākkārt esam pievērsušies jautājumam, kas saistās ar līdzās dzelzceļa stacijai esošās nepabeigtās būves nākotni. Tās karkass nožogotajā teritorijā pēdējos gados ir pamatīgi bojājis pilsētas vizuālo tēlu, jo būve atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un ir labi redzama ikvienam gājējam vai autobraucējam, kas ikdienā pārvietojas pa Saules ielu.
Arī Madonas iedzīvotāji regulāri ir interesējušies par to, kas notiks ar ēku – vai tā tiks nojaukta vai pabeigta. Pēdējā mēneša laikā pilsētnieki būs pamanījuši, ka ap minēto ēku notiek zināma rosība, un pozitīvā ziņa ir tā, ka ēka tomēr tiks pabeigta.
– Pēc ilgāka laika ir sākusies zināma virzība. Saskaņā ar konservācijas projektu ēka tiek iekonservēta un sagatavota tālākai būvniecībai. Tiek savestas kārtībā tās ēkas konstrukcijas, kuras skāris laika zobs, un veiktas izmaiņas sākotnējā projektā. Ēka pēc tās uzbūves atšķirsies no sākotnēji projektā plānotā, tā noteikti būs zemāka, – „Staru" informēja SIA „Aiviekstes Energobūvnieks" valdes loceklis Māris Štrombergs.
Madonas būvvaldes būvinspektors Jānis Vilcāns apstiprināja, ka pēc uzņēmuma lūguma uz gadu ir pagarināta ēkas būvatļauja un pašlaik norisinās darbs pie ēkas konservācijas. Darbu pie ēkas tālākas būvniecības neapgrūtina arī tiesvedība, kas šogad beidzot tika izbeigta.
– Par pamatu ir ņemts vecais projekts, taču var paredzēt, ka būs izmaiņas. Ēka noteikti nebūs tik augsta, kā sākotnēji tika plānots, – norādīja Jānis Vilcāns.
Ēkas pārprojektēšanu veic SIA
„B & L projekti". Projektēšanas biroja pārstāvis Jānis Liepiņš laikrakstam pastāstīja, ka pašreiz ēkā noritošie darbi ir saistīti ar tās iekonservēšanu ziemai, kā arī labojumiem, kas nepieciešami, lai būtu iespējams turpināt būvniecību saskaņā ar projektā veiktajām izmaiņām.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto