21. novembrī Madonas muzeja izstāžu zālēs, klātesot autorei un plašam lasītāju lokam, tika atvērta rakstnieces Ilzes Indrānes jaunākā grāmata „Divpadsmit logi".
Vēl nesen muzeja izstāžu zālēs rakstnieces devums latviešu literatūrā tika novērtēts ar augstāko balvu – Triju Zvaigžņu ordeni, ko Ilzei Indrānei pasniedza Valsts prezidents Andris Bērziņš. Šī tikšanās bija vienlīdz spēcīga un apgarota, un to veidoja gan „prozas lasījumi" Sarmas Rudenājas un Māras Gaidules sniegumā, gan kopīgi nodziedāts „Nevis slinkojot un pūstot" Jāņa Bērziņa sabalsojumā, gan, protams, rakstnieces pašas rūpīgi izvēlētais vēstījums saviem uzticīgajiem lasītājiem. Sarīkojumu vadīja muzeja literatūras sektora vadītāja Dace Zvirgzdiņa, uzsverot, ka Ilzes Indrānes jaunās grāmatas varoņu lielākā daļa tepat Madonā un apkārtnē ir staigājuši un staigā vēl šodien. „Varu novēlēt – pērciet grāmatu, lasiet, meklējiet – daudz kas tepat riņķī ir atrodams!"
Izdevniecības „Nordik" redaktore Inta Čaklā apliecināja redakcijas prieku par rakstnieces uzticēšanos izdevniecībai. „Ilze Indrāne nav tā rakstniece, kurai īpaši būtu vajadzīgs redaktors, jo viņa raksta ilgus gadus, sarakstījusi daudz un ir viena no mūsu izcilākajām prozas meistarēm. Atsevišķi jautājumi vienmēr gan jāapspriež, un tos darba procesā atrisinājām."
Viešņa izteica komplimentu Madonas un apkārtnes sabiedrībai, kas uz grāmatas atvēršanu pulcējās lielā skaitā. „Pie jums uz grāmatas svētkiem ir vairāk cilvēku nekā Rīgā, kas liecina par interesi uz literatūru un kultūru."
Rakstniece jaunās grāmatas sakarā uzsvērusi, ka „12 logi ir 12 neuzrakstītu romānu fragmenti". Redaktore Inta Čaklā šo ieceri akceptēja, vienlaikus izsakot domu, ka katrs stāsts vai skice ir pašpietiekams.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto