Vakaros aizvien ātrāk satumstot, daudziem iedzīvotājiem ielu apgaismojums ir svarīgs priekšnosacījums, lai droši varētu pārvietoties Madonas ielās. Diemžēl, būvdarbu dēļ daudzviet apgaismojums vēl nav ierīkots vai atjaunots.
Šonedēļ rosību varēja vērot Blaumaņa ielā, kur tika uzlikti vairāki laternu stabi, taču daudzviet to joprojām trūkst. Uz šo problēmu nereti norāda arī Madonas iedzīvotāji, vēršoties „Stara" redakcijā.
Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas vadītājs Nauris Volkovs atzina, ka ar apgaismes stabiem ielu rekonstrukcijas veicējiem sokas gausāk, nekā līgumā paredzēts.
– Priecājamies, ka kaut kas notiek, taču tempi ir lēni un kopumā Madonas ielās ir izvietota vien desmitā daļa no tām laternām, kurām tur jau bija jāatrodas, tādēļ pilnībā ar darbu tempu nevaram justies apmierināti. Diemžēl būvdarbu laika grafiku kavēšana ir problēma, kas raksturīga teju vai visos noslēgtajos līgumos, un tā spilgti parāda situāciju Latvijas būvniecībā. Protams, gala termiņš vēl nav beidzies un būvnieks var strādāt līdz nākamā gada jūnijam, taču darbu progress nav liels. Strādāt strādā, bet ne pietiekami aktīvi, – situāciju komentēja Nauris Volkovs.
Jāatgādina, ka projekts „Madonas pilsētas ielu rekonstrukcija 2. kārta" paredz nodrošināt ilgtspējīgu transporta infrastruktūras attīstību Madonas pilsētā, atrisinot pilsētas iedzīvotāju un viesu pārvietošanās problēmas, uzlabojot satiksmes drošību un paaugstinot transporta sistēmas efektivitāti septiņās pilsētas ielās. Vairāk nekā 4 miljonus vērtajam projektam saskaņā ar līgumu jānoslēdzas nākamā gada 30. jūnijā.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS