Madoniete DAIGA LAPIŅA par vienu no saviem hobijiem min kulināriju, turklāt pēc 12. klases viņa pat apsvērusi domu tālāk mācīties par pārtikas tehnoloģi. Taču toreizējo izvēli jauniete tagad nenožēlo, jo, diendienā šai ziņā kaut ko darot, tas varētu apnikt, bet ēdiens tomēr jāgatavo ar prieku un iedvesmu.
Par to, kur smelties iedvesmu dažādām receptēm, Daiga Lapiņa, kas ikdienā strādā par Madonas novada bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas un uzziņu lasītavas vadītāju, pastāstīja: – Daļa recepšu ir pārmantotas, daļa – noskatītas no jauna. Tagad jau internets ir pilns ar tām un visu ko var atrast. Kad izlemju izmēģināt ko jaunu, jāsastopas ar ļoti lielu izvēli, tad pētu, kādas katrā receptē ir sastāvdaļas. Piemēram, tā kā neēdu sīpolus, toties labprāt lietoju ķiplokus, ēdienu pagatavošanā pēc receptēm arī jāvariē. Grūti izskaidrot, kāpēc, bet zinu, ka ļoti lielai daļai manu vienaudžu arī negaršo sīpoli. No pārējā ēdu visu, kas nekust. Ik pa reizei man patīk eksperimentēt ar ēdieniem, sevišķi, ja aizbraucu kaut kur uz ārzemēm. Protams, necenšos uzreiz nobaudīt ko ļoti eksotisku, bet labi ir apjaust katras valsts tradicionālās virtuves iezīmes – Francijā, Itālijā. Ēģiptē gan vairāk pieturējos pie pārbaudītām vērtībām, jo tur ēdienu gatavošanā nereti netiek pilnībā ievērotas higiēnas prasības, līdz ar to vairāki ceļabiedri pat nonāca slimnīcā. Bet pārsvarā šādos gadījumos pieturos pie pārliecības, ka pamēģināt vajag visu ko, jo citādi jau nezināsi, vai tas patīk vai ne.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.11.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto