Madonas pilsētas 1. vidusskolas bibliotēkā šobrīd ir tikai viena bibliotekāre, jo Elitas Kalniņas kolēģe Regīna Cirvele ir bērna kopšanas atvaļinājumā.
– Vienai nav viegli, jo skola ir liela, bērnu – daudz, – neslēpj bibliotekāre Elita Kalniņa. – Ar jauno gadu jāsāk darboties bibliotēku informācijas sistēmai „Alise". Pie datora sēžu stundām un ievadu grāmatas.
Kā zināms, bibliotēku informācijas sistēma „Alise" ir Latvijā izplatītākais bibliotēku automatizācijas risinājums, kas ieviests apmēram 500 Latvijas publiskajās, speciālajās, augstskolu, skolu, organizāciju un uzņēmumu bibliotēkās. Sistēma nodrošina visu bibliotekāro procesu automatizāciju.
Elita Kalniņa ir gandarīta, ka skolas bibliotēka drīz sāks strādāt informācijas sistēmā „Alise", līdz ar to būs iespēja lasītājus apkalpot elektroniski. „Tas ir nenovērtējams ieguvums, jo mūsu lielajā grāmatu klāstā turpmāk orientēties būs daudz vieglāk. Bibliotēkas krājumā ir 40 tūkstoši vienību, grāmatas krājam kopš skolas pastāvēšanas."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto