Kā jau katru gadu, Madonas mākslas skolas labākie audzēkņi brauca ekskursijā uz Rīgu. Mūsu mērķis bija apskatīt jaunākās izstādes. Vispirms devāmies uz Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, kur apskatījām Edgara Iltnera darbus. Viņš ir 20. gs. latviešu gleznotājs. Redzētie darbi ir ļoti dažādi, to stili un ideāli atšķiras, darbos jūtami kontrasti, faktūras.
Gleznotāja mazākie darbu formāti ir Venēcijas darbi, kas gleznoti 1977. gadā, un Ērikas portrets, kas tapis 1963. gadā (atrodas ģimenes īpašumā), bet vislielākais darbs ir „Zemes saimnieki", kas radīts 1960. gadā uz audekla ar eļļas krāsām.
Pastāvīgajā ekspozīcijā citās zālēs aplūkojām citu mākslinieku darbus. Kārlis Padegs lielākoties gleznojis sievietes, bet Vilhelms Purvītis iemīļojis ainavas un triepienu tehniku.
Bijām arī Jāņa Kalmīša 100 gadu izstādē. Viņš ir ārzemēs dzīvojošais latvietis, kura gleznās visvairāk dominē Vidzemes senlatviešu rija.
Lejas zālē galvenokārt manījām darbus ar eļļas krāsām. Kādā mazākā zālē apskatījām Nikolaja Rēriha darbus. Tie mums patika vislabāk, jo to noskaņa rosināja pārdomas. Interesanti bija arī tēlniecības darbi, kas atrodas muzejā.
Guvām daudz jauku, intriģējošu un interesantu ideju no izstādes „Papīrs telpā" Mākslas akadēmijā, ko veidojuši akadēmijas studenti. Interesantākie darbi: lampas, trauki, dzīvnieki.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.12.2008.
Autores: RASA GICĒVIČA un MĀRA BROKA
AUTORU foto