Pirms nepilna gada, „Starā" atspoguļojot iedzīvotāju viedokli par Madonas pilsētā valdošo svētku atmosfēru, nācās secināt, ka par Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu pilsētā maz kas liecina. Šis jautājums tika apspriests arī domes sēdē, un deputāti bija vienisprātis, ka situācija ir neapmierinoša un jānovērš tās atkārtošanās.
Diemžēl arī pēc gada ir jāatgriežas pie tā paša temata, jo klāt ir valsts svētki, taču svētku noformējumu pilsētā tikpat kā nemana. Protams, kā daļējs apgrūtinājums ir pilsētas centrālo ielu rekonstrukcija un tas, ka daudzviet tajās nav uzstādīti laternu stabi, kurus parasts izmantot kā pamatni rotājumiem.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris piekrita, ka uz valsts svētkiem noformējums ir pieticīgs, taču nav tā, ka dekorāciju nebūtu vispār.
– Pašvaldības administrācijas ēkas tornītis ir izgaismots valsts karoga krāsās, un arī kinoteātra „Vidzeme" skatlogs ir svētku noformējumā. Dekorāciju trūkums ir saistīts ar šim mērķim piešķirto finansējumu. Ja visam gadam labiekārtošanai tiek atvēlēti vien Ls 8000 (prasīti tika Ls 40 000), neko daudz arī nav iespējams paveikt. Jāņiem, pilsētas svētkiem un valsts svētkiem tiek iztērēti Ls 3000, bet uz Ziemassvētkiem pilsētas dekorēšanai tiks iztērēti Ls 5000, – mazo finansējumu kā būtiskāko iemeslu dekorāciju trūkumam minēja Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.11.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto