Lāčplēša dienā, 11. novembrī, pasākumu centrā Splendid Palace Borisa un Ināras Teterevu fonda pasākumā „Darbs dara darītāju" apbalvoja labākos Latvijas brīvprātīgā darba veicējus – biedrību un nodibinājumu vadītājus no visas Latvijas.
„Mūsu fonds atbalsta tos cilvēkus un organizācijas, kas dara visu, lai uzlabotu savu un līdzcilvēku dzīvi. Brīvprātīgo darbu godinām jau trešo gadu un patiesi ticam, ka, izceļot šos cilvēkus, mēs visi kopā sniedzam impulsu arī citiem sabiedrības locekļiem arvien vairāk iesaistīties brīvprātīgajā darbā. Mēs patiesi lepojamies, ka brīvprātīgā darba veicēji biedrībās un nodibinājumos visā valstī ar savu veikumu veido Latviju labāku – tādu, kādu mēs visi kopā vēlamies to redzēt!" uzsvēra Boriss Teterevs.
„Ikdienas darbs, kuru visos Latvijas novados veic fonda atbalstītās 150 organizācijas un to 6300 brīvprātīgie, ir patiess sirdsdarbs. Kopumā šie cilvēki ir ziedojuši 617 000 darba stundu. Šādu apjomu viens brīvprātīgais spētu paveikt 325 gados, un tā apmaksai būtu nepieciešami vismaz 1,9 miljoni latu. Šogad fonds īpaši apbalvo tieši biedrību un nodibinājumu vadītājus, kuri ir ne tikai mazo organizāciju centri, bet nereti ar savu darbošanos sniedz piemēru un iedvesmu," akcentēja Borisa un Ināras Teterevu fonda direktors Mareks Indriksons.
Gandarījums un prieks, ka starp 14 apbalvotajiem ir arī biedrības „Kalsnavas jaunieši" vadītāja Linda Ūdre-Rizga. Pasākums pulcināja vairāk nekā 550 brīvprātīgā darba veicēju no visiem Latvijas reģioniem, kas savu laiku ziedo darbam māmiņu, pilsētu un lauku senioru atbalsta, dzīvnieku aizsardzības, kultūras un vietējo kopienu attīstības un citu jomu organizācijās. Par godu brīvprātīgajiem jauniešu koris „Kamēr…" atskaņoja ciklu jauktajam korim „Mēness dziesmas" diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.
Autore: BAIBA MIGLONE