Kā, gatavojoties tradicionālajam ikmēneša tirgum Madonas pilsētas centrālajā laukumā, prognozēja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma, laikapstākļi šādai aktivitātei arī šoreiz bija piemēroti.
Tirgus norisi netraucēja ne lietus, ne vējš, un arī gaisa temperatūra turējās plusos, varbūt tāpēc tirgotāju Saieta laukumā pagājušajā sestdienā bija gandrīz tikpat daudz kā Kartupeļu svētkos. Tiesa, pircēju gan šoreiz bija nedaudz mazāk, vismaz tāda drūzma, kā pirms mēneša, nebija novērojama, arī pie vietējiem ražotājiem varēja brīvi pieiet un pirms pirkšanas labi apskatīt un novērtēt vajadzīgo preci.
Daudzveidīgajā preču un pārtikas produktu piedāvājumā uzmanību šoreiz pievērsām vietējiem āboliem. Mūspusē tie šoruden nav īsti padevušies – katrā ziņā šis nav ābolu gads, līdz ar to daudzi šo veselīgo augli uztver kā lielu kārumu. Šoruden tiem ir pavisam cita vērtība, tāpēc arī pie vietējo ābolu tirgotājiem, kā novēroja „Stars", ik pa brīdim piestāja pircēji. Uz tirgu Madonā bija ieradušies ābolu audzētāji gan no Jēkabpils, gan Rēzeknes novada, gan citām vietām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.11.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto