LUBĀNIEŠI Lāčplēša dienā, 11. novembrī, jau tradicionāli devās lāpu gājienā uz Svētās uguns altāri Lubānas vecajos kapos, kur pulcējās uz piemiņas brīdi, lai pieminētu Latvijas brīvības cīnītājus.
– Neraugoties uz to, ka tā bija brīvdiena, lāpu gājienam pulcējās gan bērni kopā ar vecākiem, gan pārējie Lubānas iedzīvotāji. Klātesošos uzrunāja Lubānas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Guntis Želvis un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktores vietnieks vēsturnieks Indulis Zvirgzdiņš, – stāsta Lubānas novada pašvaldības kultūras darba organizatore Ilze Kraukle. – Pēc tam Lubānas kluba zālē notika tikšanās pie tējas tases ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja speciālistiem. Indulis Zvirgzdiņš bija sagatavojis Lubānas sabiedrisko notikumu hroniku Alfrēda Grāvera fotogrāfijās.
A. Grāvera atstātajam mantojumam pievērsās arī Brigita Balode – viņas stāstījuma temats bija „Plūdu novēršana. Alfrēds Grāvers fotografē Lubānas ezera regulēšanu". Savukārt Laimdota Ivanova iepazīstināja ar Meirānos dzimušā olimpieša Otto Grigalkas dzīves gājumu, kā arī ar Latvijas Brīvības cīņās kritušo piemiņas vietām bijušajā Madonas rajonā.
Autore: BAIBA MIGLONE