CESVAINĒ par godu Lāčplēša dienai organizēja lāpu gājienu, kas vēlā pēcpusdienā pulcēja cesvainiešus pie vidusskolas. Spožām ugunīm mirdzot un dziedot patriotiskas dziesmas, tika iziets loks caur Cesvaini, noslēdzot gājienu pie Cesvaines pilij blakus esošajām pilsdrupām. Lāpu gājienu kuplināja arī Latvijas zemessargi.
Par laiku, kad norisinājās bermontiešu cīņas, pastāstīja evaņģēlists Agris Pilsums, uzsverot, ka 1919. gada 11. novembra rītā visi Rīgas baznīcu torņu zvani vēstīja, ka jaunās valsts armija ir sakāvusi pretiniekus un piespiedusi tos bēgt. – Es ticu, ka karā uzvar nevis tas, kurš ir visspēcīgākais, kura armija ir lielākā, bet gan tas, kura pusē ir Dievs, – savu nostāju pauda Agris Pilsums. Viņš uzsvēra, ka nosargāt Tēvzemi cīnītājiem palīdzēja ticība Latvijai, uzvarai un Dievam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.11.2012.
Autore: KRISTĪNE VILCIŅA