Pēc GE Money Bank (GEMB) filiāles Madonā slēgšanas aktualizējās jautājums, ko darīt tiem pensionāriem, kas banku pakalpojumus grib saņemt iespējami tuvāk savai dzīvesvietai un pensiju regulāri vēlas izņemt, nevis izmantojot bankas karti vai ibankas pakalpojumus, bet gan – skaidrā naudā turpat filiālē vai klientu apkalpošanas centrā.
Vairāki madonieši redakcijai ir vaicājuši – kurai bankai uzticēties, lai nebūtu jāpiedzīvo vilšanās un tādi pārdzīvojumi, kā savulaik pēc „Bankas Baltija", kad daudzi zaudēja visus savus nelielos uzkrājumus, vai „Latvijas Krājbankas" slēgšanas, kad lielai daļai naudas atlikumu kontos vai depozītnoguldījumu izmaksāja, bet cik tas nervu prasījis.
Diemžēl šis ir tas jautājums, uz kuru neviens – ne valdība, ne banku uzraugi, ne arī redakcija – atbildi iedzīvotājiem nesniegs. Tā pēc iepazīšanās ar bankas rādītājiem, piedāvātajiem pakalpojumiem, izvērtējot riskus, ir jārod katram pašam, neaizmirstot pirms konta atvēršanas painteresēties arī par bankas īpašniekiem un patiesā labuma guvējiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.11.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA