Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vai jāstrādā pat lietū jau cienījamā vecumā?

Redakcija

Autors • 13.11.2012.

Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā ar laikrakstu „Stars" sazinājās kāds lasītājs, kas, braucot no Kusas uz Madonu, ceļa malā pamanījis strādājam, par spīti lietum, divas sievietes jau cienījamā vecumā.

Vīrietis iedomājies piestāt, izkāpt un ar sievietēm parunāties, jo bijis žēl noskatīties, kā šādā laikā strādniecēm jāmokās, kājām slīdot dubļos, jālasa pudeles un gruži grāvmalās. Atklājies, ka viena no sievietēm ir jau pirmspensijas vecumā. Darba nav, tāpēc jābūt priecīgām par iespēju piedalīties pagaidu algoto sabiedrisko darbu programmā.
– Vai tiešām cilvēki jau gados jādzen lietus laikā dubļos strādāt? Vai visā Aronas pagastā neatrastos kādi darbi iekštelpās, ko nelāgos laikapstākļos likt „simtlatniekiem" strādāt? – jautāja vīrietis.
Ar viņa jautājumiem vērsāmies pie Aronas pagasta pārvaldes sociālās darbinieces Lolitas Tipaines. Jāatgādina, ka pagaidu algoto sabiedrisko darbu programmu īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra, taču, saskaņā ar Madonas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem, bezdarbnieku atlasi veic pagasta pārvaldes vadītājs un attiecīgajā pagastā strādājošais Madonas novada pašvaldības sociālā dienesta sociālais darbinieks, kas arī koordinē veicamos darbus.
– Vienmēr esam centušies nodrošināt pagaidu algoto sabiedrisko darbu veicējus ar darbiem iekštelpās, kad laikapstākļi neļauj strādāt ārā. Jāteic, ka konkrētajā situācijā viena no darbiniecēm ir iesaistīta iepriekš minētajā programmā, savukārt otra sieviete saņem GMI pabalstu un darbus veica līdzdarbošanās pasākumu ietvaros. Jāpiebilst, ka sociālā dienesta klientiem, kas iesaistīti līdzdarbošanās pasākumos, lietus laikā vispār ir pieteikts nenākt strādāt. Arī šo sievieti darbu vadītājs lūdza iet mājās, taču viņa atteicās, jo gribējusi strādāt. Tad nu klientei ieteikts savākt gružus Kusas apkaimē, taču nez kāpēc abas sievietes bija pagājušās tālāk un gružus vāca ceļmalās. Tāpat arī otra sieviete pati šajā dienā bija izvēlējusies strādāt ārā, nevis iekštelpās, – skaidroja Lolita Tipaine. Iespējams, no rīta vēl tik stipri nav lijis, tāpēc sievietes pieņēmušas lēmumu strādāt ārā. Lolita Tipaine uzsvēra, ka nekad darbinieki speciāli lietū, sniegā vai lielā salā ārā netiek sūtīti strādāt. Darbu iekštelpās Aronas pagastā pietiekot. Sociālā darbiniece solīja: – Katrā gadījumā turpmāk vēl vairāk piedomāsim pie tā, lai šiem strādniekiem nav jāuzturas ārā nelabvēlīgos laikapstākļos, veicot darbus.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px