Pēc Rīgas dinamiešu zaudējuma hokeja komandai Minskas „Dinamo" no Rīgas „Dinamo" galvenā trenera posteņa tika atlaists somu speciālists Peka Rautakallio. Viedokli par pārmaiņām Rīgas „Dinamo" vadībā lūdzu izteikt Madonas novada domes deputātus Valentīnu Rakstiņu un Rihardu Saulīti.
Nāks par labu
– Pārmaiņas Rīgas „Dinamo" hokeja vienībā jebkurā gadījumā komandai nāks par labu. Cits jautājums, cik līdzšinējās neveiksmēs ir bijis vainojams tieši galvenais treneris. Es pieļauju, ka gan Rīgas „Dinamo", gan Latvijas hokeja izlasei vajadzētu būt vienam trenerim – Tedam Nolanam, tas būtu loģiskāk. Bet, ja Rīgas „Dinamo" galvenā trenera amatā paliks Artis Ābols, lai tā arī ir – nebūs nekāda vaina. Viņam droši vien to ļaus darīt līdz jaunajam gadam, pēc tam tas būs atkarīgs no tā, cik veiksmīgi Rīgas dinamieši būs šajā laikā spēlējuši, – akcentē Valentīns Rakstiņš. – Par izvirzīto minimālo uzdevumu iekļūt KHL izslēgšanas spēlēs – izskatās, ka to izpildīt diez vai izdosies, gandrīz puse spēļu ir jau nospēlētas, un visas komandas darbosies ar pilnu atdevi, lai varētu turpināt cīņu par Gagarina kausu. Taču nebūtu slikti arī tas, ja treneru maiņas rezultātā komandai izdotos atrast sevi. Nav jau tik būtiski, kurā vietā – astotajā vai trīspadsmitajā – paliks Rīgas dinamieši, svarīgāk tomēr ir labi sagatavoties hokeja mačiem Latvijas izlases sastāvā.
Vajag arī veiksmi
– Rīgas dinamiešu neveiksmju cēlonis vairāk ir jāmeklē pašā komandā, nevis treneros, savākties, manuprāt, jau nevar komanda, – uzskata Rihards Saulītis.
– P. Rautakallio ir labs hokeja speciālists, viņš „Dinamo" trenēja arī pagājušajā gadā un tad šim amatam it kā bija piemērots. Tika sasniegts arī normāls rezultāts, bet to, kas noticis šogad, kāpēc ir tik maz uzvaru, grūti saprast. Varbūt tas ir saistīts ar sastāva maiņu. Galu galā uz citām komandām pāriet labākie spēlētāji, taču tas, ka Latvijas hokejistu vidū arvien vairāk ir tādu hokejistu, kas labi kotējas un ir pieprasīti arī KHL spēcīgākajās komandās, priecē. Tas ir liels ieguvums, jo ļauj arī Latvijas izlasē iekļaut spēcīgākus spēlētājus un arī izlase spēlē labāk. Cerams, ka A. Ābolam, pildot galvenā trenera pienākumus, veiksies. Līdz šim vietējos speciālistus, tiklīdz kaut kas neiet tā, kā gribētos, esam vienmēr „norakuši". Taču, lai atceramies O. Znaroku, ko kritizēja no visām pusēm. Taču, lai uzvarētu, komandā tomēr ir jābūt vairāk spēcīgu hokejistu un vajag arī nedaudz veiksmes.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA