1. novembrī VEF kultūras pilī noslēdzās kultūras darbinieku forums. Tajā piedalījās vairāk nekā 500 dalībnieku: novadu kultūras centru un tautas namu vadītāji, pašvaldību kultūras darba speciālisti un vairāki pašvaldību vadītāji, kā arī Kultūras ministrijas un Vides un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji.
Forumu apmeklēja arī Madonas puses kultūras darbinieki no Kalsnavas, Liezēres, Bērzaunes, Mētrienas, Madonas, Ļaudonas, Sarkaņiem. Foruma laikā klātesošie vienojās par divām turpmākās sadarbības prioritātēm: īstenot regulāru kultūras centra darbinieku profesionālās meistarības pilnveidi un uzlabot kultūras centru darbības tiesisko regulējumu, lai pamatotu kultūras centru statusu un radītu labākus apstākļus to darbinieku sociālajai aizsardzībai.
Izvirzīto jautājumu tālākai risināšanai tiks izveidotas divas darba grupas: starpministriju darba grupa, kas skatīs jautājumus gan par kultūras darbinieku sociālo aizsardzību, gan par kultūras centru tiesisko regulējumu, un darba grupa, kas izvērtēs līdzšinējās kultūras darbinieku izglītības iespējas un atbilstoši darbinieku vajadzībām sagatavos priekšlikumus kultūras centru darbinieku profesionālajai sagatavošanai un profesionālās meistarības pilnveidei.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no pasākuma arhīva