Pagājušajā sestdienā diakonijas centru darbiniekiem Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) Madonas prāvesta iecirknis bija sarīkojis pieredzes apmaiņas braucienu-ekskursiju pa diakonijas centriem Madonas reģionā.
Madonas prāvesta iecirknī ir jau 5 diakonijas centri – Lazdonā, Liezērē, Ļaudonā, Cesvainē, kurus sestdien apmeklēja draudžu pārstāvji, kā arī Lubānā. Zīmīgi, ka šajā dienā ne tikai diakonijas centru darbinieki smēlās idejas, bet arī tika iesvētīts vasarā atklātais diakonijas centrs Cesvainē.
Brauciens iesākās Lazdonas mācītājmuižā, tālāk visi devās uz Cesvaini, Liezēri un visbeidzot – Ļaudonu. Kā pastāstīja LELB Madonas iecirkņa prāvests Hanss Jensons, uz to bija pulcējušies cilvēki no dažādām draudzēm: – Šī ekskursija ir plānota kā pieredzes apmaiņa, jo katrai vietai tomēr ir sava specifika. Diakonijas centru darbinieki un draudžu pārstāvji tādējādi varēja ieraudzīt, kā dzīve diakonijas centros rit citur. Jāteic, ka katrā ēkā ir savas priekšrocības un arī mīnusi. Piemēram, Cesvaines diakonijas centrā pagaidām nav elektrības, savukārt Ļaudonas diakonijas centrā, kas arī izveidots tikai pirms gada, elektrība jau ir, tur ir siltāks un plašāks pirmais stāvs. Savukārt Cesvaines diakonijas centra priekšrocības ir tās, ka te ir iespējas nākotnē izpausties arī otrajā stāvā, tāpat ēka atrodas ļoti tuvu centram. Toties diakonijas centrs Lazdonā atrodas ārpus Madonas. Jāsecina, ka apmeklējuma laikā šī pieredzes apmaiņa, apstākļu salīdzināšana būs devusi vielu pārdomām, iedvesmu ko uzlabot.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.11.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto