Lauksaimnieku reģionālajā konferencē Madonā piedalījās Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktore Anna Vītola-Helviga, kas iepazīstināja ar aktualitātēm.
Pārbaudīja zemes lietošanas tiesību dokumentus
LAD šajā gadā ir veicis saimniecību platībmaksājumiem pieteikto lauku kontroles dabā, un, kā atzīmēja A. Vītola-Helviga, šis gads bija pirmais, kad LAD pārbaudīja zemes lietošanas tiesību apliecinošos dokumentus.
– Esam pārbaudījuši visus tos lauksaimniekus, kam bija platību kontroles, kā arī tos, par kuriem īpašnieki bija iesnieguši sūdzības, ka nav atļāvuši savu zemi nevienam izmantot. 85% gadījumu lietas ir sakārtotas un visi dokumenti bija. Lielākoties lauksaimniekiem pret zemes lietošanas tiesību dokumentiem ir nopietna attieksme. No atklātajiem trūkumiem vairākumam ir nelielas problēmas par kādu daļu saimniecības. Protams, bija arī klaji nelāgi gadījumi, kad, piemēram, nomas līgums ir slēgts ar personu, kas ir mirusi pirms četriem gadiem, ka personai nav īpašuma tiesību uz zemesgabaliem ar konkrētiem kadastra numuriem, – uz pārbaudēs atklāto norādīja direktore.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.11.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto