Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

L. Straujuma: – Esmu lauku pusē!

Redakcija

Autors • 06.11.2012.

L. Straujuma: – Esmu lauku pusē!
Burtu lielums

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma Madonā, kur 2. novembrī norisinājās Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla rīkotā reģionālā konference „Esi informēts un ražo laukos", bija ļoti gaidīta.

Madonas kultūras nama zāle bija pilna, uz konferenci pulcējās lauksaimnieki ne tikai no Madonas, arī no Jēkabpils, Cēsīm un citiem novadiem.
– Neesmu ne lielo, ne mazo zemnieku pusē, esmu lauku pusē. Gribētu, lai mēs visi – lieli, mazi, vidēji, ierēdņi, pašvaldības – domātu, kā visiem kopā laukos būtu labi, lai katram atbilstoši savām interesēm būtu sava vieta, – auditoriju uzrunāja Laimdota Straujuma.
Viņai bija adresēts daudz jautājumu, uz tiem ministrei bija paredzēts sniegt atbildes tikai noslēgumā. Konferences dalībniekus Madonā sveica Madonas novada pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters, rosinot uz diskusiju un viedokļu noskaidrošanu, metožu slīpēšanu, lai laukos varētu pievērsties ražošanai. Arī ministre pievienojās: – Nevis jūs, lauku cilvēki, esat tāpēc, lai dzīvotu ministrija, bet ministrijai un pašvaldībai ir jādara viss, lai cilvēki varētu dzīvot un strādāt laukos.
Madonā plaši bija pārstāvēta visa lauksaimniecības jomas vadība.
Lauksaimniekus par aktualitātēm informēja Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga, LLKC vadītājs Mārtiņš Cimermanis, Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, Valsts augu aizsardzības dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vadītāja Vizma Bērziņa, Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras pārstāvis Armands Bikovskis. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta aktualitātes pārrunāja „Bior" pārstāve Andra Utināne.
Konferences darbs Zemkopības ministrijas (ZM) speciālistu vadībā noritēja trijās darba grupās. Grupa „Konkurētspēja un izaugsme" diskutēja kultūras nama lielajā zālē, sarunu vadīja ZM Lauku attīstības departamenta vadītāja Liene Jansone. Grupa „Tiešie maksājumi un tirgus pasākumi" pulcējās tēlotājmākslas studijas „Madona" telpās, to vadīja ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktore Rigonda Lerhe, bet grupa „Zināšanas", ko vadīja ZM Stratēģiskās analīzes nodaļas priekšnieks Jānis Snakšis, pulcējās BJC telpās. Katrs no dalībniekiem varēja pēc izvēles piedalīties tajā grupā, kas piedāvāja sniegt viņam noderīgāko informāciju.
Konferences norisi varēja vērot arī tiešraidē, un šo iespēju izmantoja ap 160 interneta lietotāju.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px