Varakļānu novada pašvaldība, sagaidot gadu miju, arī šogad izdos kalendāru, „Staru" informē Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Modra Vilkauša.
– Šogad, lai kalendāra veidošanā iesaistītu arī iedzīvotājus, nolēmām izsludināt fotokonkursu „Gads Varakļānu novadā iedzīvotāju acīm", kā mērķi izvirzot interesantu, atraktīvu un mākslinieciski kvalitatīvu fotogrāfiju atlasi „Varakļānu novada kalendāra 2013" izdošanai, pašvaldības informatīvo izdevumu veidošanai, ievietošanai pašvaldības mājas lapā. Šis ierosinājums nāca no kultūras darbiniekiem, un fotokonkurss tika izsludināts oktobrī. Fotogrāfijas varēja iesūtīt līdz 25. oktobrim. Jau pagājušajā gadā, izdodot kalendāru, katram mēnesim bija sava fotogrāfija. Līdzīgi rīkoties esam iecerējuši arī šogad. Pērn safotografējām Varakļānu novadā nosiltinātās pašvaldības iestāžu ēkas, līdz ar to šāgada kalendārs kļuva par uzskatāmu dokumentālu liecību paveiktajam energoefektivitātes paaugstināšanā Varakļānu novadā. Savukārt šogad aicinājām iesūtīt fotogrāfijas, kurās gada griezumā būtu attēlota Varakļānu novada ainava, daba, ko var atpazīt kā novada teritoriju, tāpat notikumi, cilvēki u. tml. Vērtēšanas komisija, izvēloties bildes nākamā gada kalendāram, uzsvaru nolēma likt tieši uz to, – pastāstīja Modra Vilkauša.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA