Kā jau ierasts, vairākas reizes gadā skolēnu brīvlaikos Madonas bērnu un jauniešu centrs savās telpās sniedz iespēju skolēniem aktīvi darboties.
Pagājušajā nedēļā, kad skolēniem bija rudens brīvdienu laiks, no 29. oktobra līdz 1. novembrim Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu audzēkņi, kopskaitā divdesmit, piedalījās aktivitātē „Četras rudens raibumu dienas namiņā".
Katru dienu skolēni darbojās kādā no pulciņiem un devās tuvākos un tālākos pārgājienos. Madonas BJC metodiķe Vija Pelše stāsta, ka pirmdiena iesākās ar keramiķa Jāņa Seiksta apciemojumu. „Keramiķis mums laipni izrādīja gan lielo cepli, kur tiek apdedzināti trauki, gan demonstrēja, kā tiek virpotas dažādas lietas. Mūsu acu priekšā mākslinieks minūtes laikā radīja bļodiņu, trīs minūšu laikā tika izvirpota vāze. Tā kā pirmdienas nodarbība bija veltīta lietišķās mākslas izpratnei, pārrunājām, ka lietišķās mākslas žanrs sevī ietver izmantojamo, funkcionālo mākslu. Pēc pusdienām notika nodarbība bērnu un jauniešu centrā pie keramikas skolotāja Māra Karlsona. Tur bērni paši veidoja paraugus un gatavus darbus, ko skolotājs pēc tam apdedzinās keramikas krāsniņā. Ne visiem darbiņš izdevās, jo iemaņas un pirkstu veiklība jātrenē. Pie tekstilmākslas pulciņa skolotājas Ērikas Tropas bērni gatavoja dāvanu kastīti un brošu. Tā kā skolēnu vidū bija ne tikai meitenes, bet arī zēni, puiši rotiņas gatavoja savām mammām."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto