Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

“Visi esam kā liela ģimene”

Redakcija

Autors • 06.11.2012.

“Visi esam kā liela ģimene”
Burtu lielums

Kopš augusta Ērgļu novada sociālās aprūpes centrā (Ērgļu SAC) strādā jauna iestādes vadītāja Ieva Dūduma, kas nomainījusi darbā iepriekšējo vadītāju Elitu Ūdri. Kā pastāstīja jaunā vadītāja, šo trīs mēnešu laikā daudz kas bijis jāapgūst, jāsastrādājas, taču arī paveikts samērā daudz.

– Ērgļu novada SAC darbojas divās apdzīvotās vietās – Ērgļos, kur mitinās 46, un Sausnējas pagasta „Kastaņās", kur šobrīd ir 26 iemītnieki. Trijos mēnešos, kopš strādāju par Ērgļu novada SAC vadītāju, esam paveikuši vairākus saimnieciskos darbus. Tika sakārtota SAC apkārtne, iekštelpās nomainījām gandrīz visas parastās spuldzes – tagad lietojam ekonomiskās. Tāpat ir veikts datortehnikas remonts, kā arī novecojušās datortehnikas nomaiņa. Virtuvē ir salabotas plītis un zupas vārāmā iekārta. Klientu aprūpei – cilāšanai un pārvietošanai – tika iegādāts pacēlājs. Ir uzsākts vannasistabas remonts Ērgļos.
Priecājamies, ka darbā pieņemta sociālā darbiniece uz pusslodzi ar attiecīgu izglītību. Tika organizēti arī saskarsmes kursi astoņām darbiniecēm aprūpētā-
jām, – īsumā ar pirmajos mēnešos paveikto iepazīstināja Ieva Dūduma. Šos darbus finansiāli atbalstījusi Ērgļu novada pašvaldība, apzinoties, ka vajadzības ir pamatotas. Piemēram, vannasistabā zem grīdas flīzēm bijusi koka grīda, kas jau izpuvusi. Uzsāktā remonta ietvaros tiks nomainīts grīdas segums un uzklātas jaunas flīzes, kā arī nomainīts stāvvads. Darbi tika sākti aizpagājušajā nedēļā, un plānots, ka šīs vai nākamās nedēļas laikā tie tiks pabeigti. Ir arī otras dušas telpas, kur remonts nenotiek, un klienti var nomazgāties.
Jautāta, kā iejutusies jaunajā amatā un kā pārmaiņas pieņem pansionāta iemītnieki, Ieva Dūduma atbildēja: – Iepriekšējā vadītāja iesniedza atlūgumu, un, pamanījusi www.ergli.lv mājaslapā izsludināto konkursu par šī darba vakanci, es pieteicos. Priecājos, ka darbā tiku pieņemta. „Ielekt" tik atbildīgā amatā nav bijis viegli, bet pamazām jau pierodu pie SAC ikdienas, klientiem, savukārt viņi – pie manis. Paldies darbiniekiem par viņu atbalstu, padomiem, sevišķi sociālajai darbiniecei Inārai Tirzmalei.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.11.2012.

Autore: LAURA VOITIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px