Dziesminieks Haralds Sīmanis ar saimi – sievu Gitu un audžumeitām Martu un Samantu – pēc ugunsnelaimes vasarā, kad sadega viņu miteklis Madonas pievārtē, šobrīd dzīvo kopmītnes dzīvoklī Kusā.
Kāpjot daudzdzīvokļu mājas ceturtajā stāvā, pat nenojaušu, cik radoša un mūzikas caurstrāvota būs mūsu tikšanās Haralda un viņa tuvinieku jaunajā rezidencē.
Mūziķis jauna albuma gaidās
Dzīvokļa istabas vienā stūrī Haralds iekārtojis nelielu digitālo studiju. Uz kvalitatīvas aparatūras dziesminieks atskaņo ierakstus no topošā albuma „Par zāli, par sāli un tevi" ar Rīgas Doma ērģelēm, kur līdzās Haraldam piedalās dziedātāja Ieva Akuratere un Zane Šmite. – Ērģeles Doma baznīcā ierakstījām pasen, – komentē Haralds. – Pavadījumi bija jāieraksta pa vienu nakti. Domā instruments ir īpašs: spēlējot ērģeles, uz vienu pirkstu sanāk 250 gramu liels svars. Varat iedomāties, kāda otrā dienā bija sajūta – pirkstus nevarēju palocīt. Ierakstu veica Latvijas Radio pirmās studijas skaņu režisors Normunds Slava. Vēlāk studijā iedziedājām balsis, kur man palīdzēja Ieva Akuratere un Zane Šmite. Arī kora dziedājumu uztaisījām paši, ierakstot balsis vairākkārt.
Visai iespaidīgi izskan atskaņotais skaņdarbs ar Bībeles 67. psalma vārdiem, tālāk albumā dodot vietu dziesmām ar Arvīda Ulmes vārdiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto