Oktobra beigās uz atkalredzēšanos kopā sanāca senioru klubiņš „Pie kamīna".
Šoreiz tikšanās vieta bija Madonas pilsētas 1. vidusskola, kur norisinās Madonas izglītības programmu projekts „Paaudze paaudzei". Projekta mērķis ir sekmēt skolēnu un viņu vecāku un vecvecāku prasmes sadarboties.
Nodarbības un diskusiju vadīja darba grupas dalībnieki. Tikšanās laikā notika diskusija par stereotipiem – par jauniešiem un senioriem. Praktiskā nodarbībā senioriem darbojās jaunieši, kuri apmācīja pieaugušos dažādām mūsdienīgām dzīves prasmēm – šoreiz suši gatavošanā. Klātesošie uzzināja par suši vēsturi, sastāvdaļām un garšvielām. Suši ir japāņu gardums, kas jau vairs netiek uzskatīts par kaut ko ārkārtīgi neparastu, jo šobrīd visā pasaulē ir gan suši restorāni, gan arī dažādas ātrās ēstuves, kurās pēc patikas un gaumes var nobaudīt dažādu veidu rīsu ēdienus. Katram pavāram ir sava gatavošanas recepte, kuras noslēpumus viņš ne labprāt atklāj, taču Laura Riekstiņa gan skaidroja, gan rādīja, kā mājas apstākļos suši pagatavot pašiem. Domas par nobaudīto ēdienu dalījās, jo ne visiem tīk īpatnējās sastāvdaļas, taču visi atzina, ka tā ir jauna pieredze un iespēja iepazīties ar suši gatavošanu un garšu. Daži klātesošie nebaidījās praktiski mēģināt austrumnieciskā ēdiena gatavošanu.
Projektā plānotas arī tālākās aktivitātes, kurās jaunieši palīdzēs darboties ar senioriem pieejamajām informācijas tehnoloģijām.
Autore: RUDĪTE ZAUSKA,
Madonas pilsētas 1. vidusskolas
direktora vietniece