Mūsdienu pasaulē bieži vien var sastapt problēmas, kas ietekmē gan mūs, gan mūsu tuviniekus. Bet tikai kopā mēs varam rast izeju no bezizejas situācijām, kā arī nostāties atpakaļ uz pareizā ceļa. 24. oktobrī Madonā šādu atziņu paust bija ieradušies vieslektori no Somijas.
Kinoteātrī „Vidzeme" somu lektors Kari Korhonens uzstājās ar lekciju par atkarībām. Viņš ir uzrunājis vairāk nekā 10 000 skolēnu Somijā un nu bija ieradies arī Latvijā. Madonas Valsts ģimnāzija bija otrā vieta Latvijā pēc Jelgavas apmeklējuma, kur tika organizēta šāda tikšanās. Lektors tikās atsevišķi ar 7.-9. klašu audzēkņiem, pēc tam ar 10.-12. klasēm, bet vakarā ar skolēnu vecākiem. Lekcija notika trijās valodās – somu, krievu un latviešu. Par tulkošanu liels paldies jāsaka Pavelam Pesonenam un skolotājai Aijai Šmeisai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.11.2012.
Autore: ELVA PALDE,
Madonas Valsts ģimnāzijas
11. klases skolniece