Skolēnu brīvdienās – 30. un 31. oktobrī – Madonā, Ogrē, Saldū un Rīgā notiks Swedbank Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotais turnīrs mazākajiem basketbolistiem – "Dumle kausa" izcīņa U-11 un U-10 vecuma grupās.
Kopā visās pilsētās pieteikušās 88 komandas, kas ir jauns "Dumle kausa" izcīņas rekords. Madonā U-11 vecuma grupā sacentīsies 11 zēnu komandas, U-10 grupā – 8 komandas.
Turnīra spēles risināsies 4 x 5 minūtes, pirms tām dalībnieki sacentīsies arī basketbola elementu stafetē. U-10 grupā eksperimentālā kārtā laukumā katrā komandā vienlaikus būs pa četriem spēlētājiem. Ideja aizgūta no vairākām Eiropas valstīm, kur tā atzīta par veiksmīgu, jo spēles laikā mazajiem ir lielākas iespējas tikt pie bumbas un gūt pozitīvas emocijas. "Dumle kausa" spēles tiesās Swedbank LJBL jaunie tiesneši, kuru darbu pārraudzīs instruktori un pieredzējušie Latvijas arbitri, sniedzot gan vērtējumu, gan profesionālus padomus. Pie mums, Madonā, instruktors būs LBL tiesnesis Armands Immers.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2012.
Autors: AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
AUTORA foto