Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Rīgas domes lēmums par izstāšanos no Latvijas Pašvaldību savienības

Redakcija

Autors • 26.10.2012.

Burtu lielums

Pēc Rīgas domes lēmuma par izstāšanos no Latvijas Pašvaldību savienības LPS priekšsēdētājs A. Jaunsleinis atzina, ka tas ir nopietns vājinājums viņa vadītajai organizācijai. Viedokli par šo lēmumu, lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku un Ošupes pagasta pārvaldes vadītāju Aigaru Šķēlu.

Jāturas kopā
– Sava ietekme tam, protams, būs, bet tā vairāk ir tāda politiska spēle starp politiķiem, pozīciju un opozīciju. Trešdien Rīgā notika LPS domes ārkārtas sēde, un mēs vienbalsīgi nolēmām aicināt gan Rīgu, gan Krāslavu no jauna iestāties LPS, lai mēs tomēr paliktu kā vienots spēks, bet diez vai līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām tas varētu notikt, – atzīst Tālis Salenieks. – Jāteic, ka pilnīgas vienotības LPS nav: notiek strīdi starp lielām un mazākām pašvaldībām, starp „bagātajiem un nabagiem". Vienoties par kompromisu nav viegli, kaut gan visi apzinās, ka, ja nebūs šī vienotā spēka, tad risināt problēmas būs vēl grūtāk. Manuprāt, kļūda bija tā, ka savulaik tika izveidota lielo pilsētu asociācija. Kāpēc pašvaldībām būtu jāveido vēl kādas atsevišķas organizācijas? Jāturas tomēr visiem kopā. Ja sašķeļamies, tad pašvaldību viedokļus, atzinumus, iespējams, vispār neņems vērā.

„Stingrākiem zobiem"
– Rīgas piemēram varbūt arī varētu sekot kāda no lielajām pilsētām, bet strīda ābols jau nav tik daudz LPS līdzšinējā darbība, cik iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadale nākamā gada budžetā. Tā nu patlaban ir sanācis, ka tā nav tik draudzīga lielajām pilsētām kā mazākiem novadiem, bet – no otras puses – ir virkne citu lēmumu, kas nāk par labu tieši lielajām pašvaldībām. Nu kaut vai skolu savstarpējie norēķini, kas viennozīmīgi ir izdevīgi lielajām pilsētām: tieši tās par izglītojamajiem saņem ļoti lielu naudu no mazākajiem novadiem, – akcentē Aigars Šķēls. – LPS turpmākā darbība, manuprāt, vairāk būs atkarīga no pašiem darbiniekiem, no tā, kā viņi vadīs sarunas ar valdību un citiem sadarbības partneriem. Manā skatījumā, pašvaldību intereses atsevišķos jautājumos LPS tomēr varēja aizstāvēt „stingrākiem zobiem". Man ir bijusi iespēja darboties arī dažās darba grupās. Esam diskutējuši, vienojušies, uzrakstījuši, un diemžēl ar to viss arī beidzies, nekāda tālākvirzība nenotiek. Taču šaubu par to, ka visas pašvaldības kopā ir spēks, nav. Ja to katrs darīs atsevišķi, tad pašvaldību vajadzības vispār neviens nesadzirdēs.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px