26. novembrī Madonas pilsētas domes sociālajā dienestā notika pirmā atbalsta grupas aizbildņiem un audžuģimenēm dalībnieku tikšanās.
Labas idejas piepildās vienmēr – tāda bija gandarījuma izjūta pēc pirmās tikšanās reizes. Aizbildņi un audžuģimenes jau sen to bija gaidījušas. Par to liecināja plašais apmeklētāju loks un dedzība uzdot jautājumus mūsu lektoriem. Atbalsta grupu apmeklēja 13 aizbildņu no Madonas un 5 audžuģimenes no Madonas rajona. Īpašie viesi bija Bērnu un ģimenes lietu ministrijas audžuģimeņu un aizbildņu Vidzemes reģiona koordinatore Līga Mergina un Valsts bērnu tiesību aizsardzības departamenta Gulbenes sektora inspektore Līga Bērziņa, kas palīdzēja iezīmēt nākotnes vīzijas mūsu kopīgajam darbam. Savukārt, psiholoģe Svetlana Berģe vadīja lekciju un diskusijas par bērnu audzināšanu ģimenē.
Grupas dalībnieki dalījās savā pieredzē, aktualizēja turpmāko tikšanās reižu tēmas, pateicās par iespēju satikt sev līdzīgos un justies uzklausītiem. Plānojam atkal tikties janvārī, lai kopā ar Līgu Bērziņu pārrunātu izglītības jautājumus aizbilstamajiem, juridiskus jautājumus, sociālās garantijas un resursus izglītošanās jautājuma risināšanā.
Grupas dalībnieki aizpildīja aptaujas anketas, kurās norādīja sev interesējošās tēmas: kā koriģēt negribētā bērna sajūtu aizbilstamajam, konfliktu risināšana, atkarību profilakse, sociālās palīdzības iespējas, attiecību veidošana ģimenē, pusaudžu tikšanās grupā, sadarbība ar pašvaldību, atbalsts izglītības iegūšanā, pirmsskolas vecuma bērnu audzināšana.
Novērtējot Madonas grupas aktivitāti un iniciatīvu, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Ārpusģimenes aprūpes departamenta direktore Līvija Liepiņa telefoniski informēja, ka ministrija nākamajā gadā Madonas atbalsta grupu aizbildņiem un audžuģimenēm neaizmirsīs un nodrošinās ar atbilstošiem speciālistiem.
Lai pietiek gaišuma, nenogurstošas mīlestības un cerības!
Autore: EGITA KUBLIŅA